| Źródło: MOK Olkusz

Skomentuj jako pierwszy!

Projekt Dziewczyny Trenują - promocja sportu i walka ze stereotypami

W sobotę, 12 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miał miejsce finał niezwykle interesującego projektu „Dziewczyny Trenują”. Jest to część większego projektu #blondynkatrenuje, mającego na celu promocję sportu i walkę ze stereotypowy postrzeganiem kobiecości.

Projekt #dziewczynytrenują prowadzony przez Katarzynę Falkowską – graficzkę, tancerkę, trenerkę osobistą – udowodnił, że sport może być uniwersalnym lekarstwem na dolegliwości nie tylko fizyczne, ale także nękające naszą sferę psychiczną czy emocjonalną. Biorące w nim udział kobiety cierpią na to, co doskwiera wielu innym – zaburzenia odżywiania, hashimoto, łuszczycę, bezpłodność, padaczkę, utratę figury po ciąży. I to one właśnie pokazały, że można. Można poradzić sobie z wieloma problemami dzięki ruchowi. Sport przywrócił im dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Licznie zgromadzonych gości powitał w imieniu Dyrektor MOK Małgorzaty Żurek Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego. Katarzyna Falkowska przedstawiła swoje współpracowniczki i zaprosiła na wystawę fotografii Joanny Zawiślan-Siudy, pokazującej trenujące uczestniczki projektu. O projekcie odpowiadał również film, a najbardziej przemawiający do wszystkich był pokaz pole dance. Tancerki, przeczące prawom grawitacji, nagrodzono rzęsistymi brawami. Wieczór zakończył pokaz strojów sportowych.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.

Publikacja:

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?