W piątek, 7 lutego po godzinie 8:00 na Al. 1000-lecia w Olkuszu, 52-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła samochodu osobowego. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 52-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod koła BMW, którym kierował 23-letni mieszkaniec gminy Olkusz. Mężczyzna, jadąc Al. 1000-lecia w kierunku szpitala zauważył jak nagle od jego lewej strony wjeżdża cyklista.  Rowerzysta został ciężko ranny. Z urazem głowy, klatki piersiowej oraz otwartym złamaniem nogi został przewieziony do szpitala. W momencie zdarzenia kierowca BMW był trzeźwy. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie wyjaśnią  dokładne okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

Policjanci przypominają!

Każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. W związku z tym policjanci apelują do wszystkich, aby pamiętali o swoim bezpieczeństwie.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.