Olkusz to niewielkie miasto o długiej historii. Znajduje się tu wiele zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Pośród nich są stare kamienice oraz Bazylika św. Andrzeja z zabytkowymi organami. Miasto jest nie tylko idealnym miejscem na weekendowy wyjazd, ale również na stałe. Jak w Olkuszu wygląda rynek nieruchomości? Gdzie powstają inwestycje deweloperskie i ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie?

Ile kosztują nowe mieszkania w Olkuszu?

Olkusz to stosunkowo małe miasto, dzięki czemu jest idealnym miejscem do zamieszkania dla osób, które mają już dosyć miejskiego zgiełku. Miasto z każdej strony otaczają tereny zielone, co sprawia, że żyje się tam bardzo spokojnie. Aby dodatkowo zwiększyć komfort mieszkańców, władze miasta co rusz planują nowe inwestycje. W ostatnim czasie zadecydowano o przebudowie ul. Polne Wzgórza oraz ul. Polnej. Do tego, przy ul. Sławkowskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe i chodnik a przy ul. Stary Olkusz – odwodnienie.

Ile kosztują nowe mieszkania w Olkuszu? Ceny nieruchomości z rynku pierwotnego zaczynają się od 4 600 zł/m². Za mieszkanie o powierzchni 40 m² trzeba zapłacić tu około 200 000 zł. Im większy metraż, tym drożej. Mieszkania o powierzchni 65 m² kosztują tu około 345 m² a o powierzchni nieco powyżej 70 m² ponad 410 000 zł. W Olkuszu dostępne są również nieruchomości o metrażu powyżej 100 m². Ich ceny sięgają 550 000 zł.

Miasto leży około 7 kilometrów od wschodniej części Dąbrowy Górniczej. Ceny nieruchomości zaczynają się tam od 5 300 zł/m², więc jest nieco drożej. Ostatecznie należy pamiętać, ze cena zależy nie tylko od lokalizacji i metrażu, lecz także od standardu wykończenia.

Gdzie powstają inwestycje?

Gdzie powstają nowe mieszkania w Olkuszu? Aktualnie prace inwestycyjne trwają przy ul. Budowlanych. Powstają tam dwa nowoczesne budynki wielorodzinne Silver House Olkusz. W ramach inwestycji na rynek trafiło prawie 50 nowych nieruchomości. Osiedle ma być monitorowane i ogrodzone. Tym samym jest to idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi i osób, które cenią sobie prywatność.

Spora część mieszkań jest już zarezerwowana. Niemniej jednak, wciąż jest w czym wybierać. Pośród dostępnych lokali znajdują się mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe w metrażu od 37 do 106 m². Większość nieruchomości oferowanych przez dewelopera ma powierzchnię od 35 do 50 m². Lokale o takiej wielkości stanowią aż 43% całej oferty. Prawie 30% oferty stanowią z kolei nieruchomości o metrażu od 65 do 80 m².

Tym na co warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o inwestycję przy ul. Budowlanych to bliskość placówek edukacyjnych. W promieniu 200 metrów od nowych apartamentów zlokalizowane są dwa przedszkola oraz szkoła podstawowa. W okolicy Silver House Olkusz znajduje się również park. Co istotne, w ramach inwestycji przewidziano budowę miejsc postojowych naziemnych oraz podziemnych, co ma na celu zapobiec pojawienia się problemu ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.