Olkuscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w ubiegłą niedzielę. W wyniku zdarzenia 21-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Wczoraj po godzinie 15.00 na ulicy Długiej w Olkuszu, doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 21- letni kierujący Hondą, jadąc w kierunku miejscowości Bogucin na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w murowane ogrodzenie, a następnie w drewniany słup telekomunikacyjny. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji, 21-letni kierowca jednośladu zmarł. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły tego tragicznego zdarzenia.


Policja apeluje do kierowców o ostrożność za kierownicą. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną a bezpieczną. W przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla ma mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez szwanku.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.