Podczas podróży naszym pojazdem pamiętajmy zawsze o zasadach ruchu drogowego. Nie o wszystko można winić pogodę, gdyż większość zdarzeń drogowych odbywa się przy dobrych warunkach atmosferycznych i pięknym słońcu. Należy jednak pamiętać, że po pięknym słońcu może przyjść deszcz, który nie sprzyja prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze i nadmiernej prędkości.

Tak właśnie stało się w ubiegły piątek po godzinie 21:00 w Trzyciążu. 37–letni kierowca Audi, jadąc drogą wojewódzką 794 w kierunku Krakowa z Trzyciąża, nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem Volkswagen Bora kierowanym przez 23-letniego mężczyznę. Po zderzeniu kierujący Volkswagenem i dwie pasażerki zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu, trzecia pasażerka tego pojazdu z ogólnymi potłuczeniami i kłopotami z pamięcią została przewieziona do szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli trzeźwi. Teraz policja będzie wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego wypadku.


Policja apeluje - pogoda za oknem może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.