Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym została zaproszona przez zarząd Kopalni Dolomitu w Jaroszowcu (CEMEX Polska) i Nadleśnictwo Olkusz do włączenia się w akcję sadzenia drzewek w lesie.

"Od razu przystaliśmy na taką propozycję! Po pierwsze, wyjście do lasu jest alternatywą dla siedzenia w domu przed komputerem i telewizorem, po drugie zawsze chętnie odpowiadamy na proekologiczne inicjatywy" – informuje szkoła, która otrzymała zaproszenie do akcji za pośrednictwem Krzysztofa Nowaka, radnego i sołtysa Kwaśniowa Dolnego.

Sadzenie drzew odbyło się na terenie lasów golczowskich, gdzie uczniów i opiekunów przywitali: dyrektor pionu kruszyw CEMEX Polska-Południe Agnieszka Chojnicka-Kurek, kierownik kopalni w Jaroszowcu Paweł Krawczyk oraz wolontariusze i pracownicy firmy CEMEX - Dorota Szymonek, Sylwia Trepka, Krzysztof Manowski, Michał Jałocha, Bartłomiej Gądek, Katarzyna Szymczyk-Piętka i Kamil Krzystański. Akcją sadzenia drzew kierował leśniczy Grzegorz Rosa, który  wskazał uczniom teren do zalesienia, zapewnił sadzonki buka, narzędzia oraz wyjaśnił i pokazał jak prawidłowo sadzić drzewa. 

"Po ciężkiej pracy firma CEMEX zrobiła uczniom miłą niespodziankę. Pan Paweł Krawczyk zaprosił młodzież na wycieczkę po kopalni, gdzie opowiedział im o procesie wydobycia i produkcji kruszyw oraz historii powstania złóż. Była również prelekcja pracowników nadleśnictwa na temat ich pracy. To nie był koniec niespodzianek. W podziękowaniu za aktywny udział uczniów organizatorzy tego przedsięwzięcia zorganizowali dla naszych dzieci poczęstunek na „Róży Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej. Po tak aktywnym i ciekawym dniu dzieci wróciły pełne entuzjazmu i chęci do kolejnych takich przedsięwzięć" – mówi Marzena Błasikiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym, która w imieniu uczniów dziękuje za zaproszenie do akcji.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.