Do wybuchu gazu doszło w środę, 12 września około godziny 22:00 na ulicy Kolejowej w Jaroszowcu w mieszkaniu 79-letniego mężczyzny. W wyniku wybuchu ranna została jedna osoba.

Jak wstępnie ustalili policjanci, prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja z butlą gazową. Do eksplozji doszło w mieszkaniu 79-latka. Mężczyzna został poważnie ranny i karetką pogotowia przewieziono go do szpitala w Olkuszu. 

Na miejsce wezwano Inspektora Nadzoru Budowlanego, który dokonał oględzin budynku. Nie doszło do naruszenia konstrukcji kamienicy i domownicy, którzy wcześniej sami opuścili swoje mieszkania w obawie o życie i zdrowie, mogli bezpiecznie do niech powrócić. W akcji ratowniczej brali udział strażacy, policjanci oraz służby medyczne. W miejscu zdarzenia podejmowane są dalsze czynności z udziałem biegłego specjalisty z zakresu pożarnictwa. Śledczy będą ustalać okoliczności i przyczynę wybuchu.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.