Apple TV w ekspresowym tempie zyskało wielu zwolenników, zwłaszcza wśród fanów produktów z logo nadgryzionego jabłuszka. Nic dziwnego. W tym niewielkim rozmiarze sprzęcie kryje się wiele funkcji. Jak działa Apple TV i dlaczego warto mieć?

----- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -----

Czym jest Apple TV?

Apple TV to urządzenie, dzięki któremu możemy poszerzyć funkcjonalność naszego telewizora. Pierwsza podstawka od Apple zadebiutowała już w 2007 roku. Co więcej, pozwalała odtworzyć obraz w rozdzielczości HD i umożliwiała połączenie z biblioteką iTunes. To z kolei pozwalało na synchronizację utworów muzycznych, filmów, zdjęć i oglądanie na ekranie telewizora. Samo korzystanie z urządzenia jest proste.

Podczas pierwszego uruchomienia wystarczy, że skonfigurujemy sprzęt. Po konfiguracji na ekranie pojawi się panel główny, który jest naprawdę czytelny i przyjazny. Nie powinien sprawiać problemu, aby znaleźć to, czego w danej chwili będziemy szukać. Znajdziemy tu dostęp do multimediów np. do gier, filmów czy też muzyki. Apple TV obsługujemy za pomocą pilota, który dostępny jest w zestawie. Jego atutem jest dotykowa powierzchnia Touch, co sprawia, że możemy go obsługiwać za pomocą kciuka. Sterowanie możliwe jest również za pomocą iPhone’a.

Apple TV – innowacyjny produkt od giganta z Cupertino

Obecnie Apple TV stanowi innowacyjne rozwiązanie, stworzone z myślą o potrzebach użytkowników i panujących trendach. Apple TV nie tylko daje dostęp do aplikacji Apple TV+, ale również pozwala na wypożyczać oraz kupować filmy, oglądać nowości na popularnej platformie Netflix.

Te funkcje w połączeniu z jakością nawet 4K HDR i dźwiękiem Dolby Atmos, gwarantującym najwyższą jakość wideo, możemy zamienić telewizor na prawdziwe kino domowe.  Taki duet gwarantuje zarówno realistyczny i bardzo szczegółowy obraz, jak i doskonały dźwięk. Nawet najbardziej wymagające osoby, nie mają się do czego przyczepić. Apple TV to po prostu nowy wymiar telewizji, dzięki któremu nie ma mowy na nudę przed telewizorem.

Zalety Apple TV

Apple TV to nowy wymiar telewizji, który zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. W tym przypadku nie ma już mowy o nieciekawym programie danej stacji. Możliwości jest tak wiele, że wolny czas spędzimy z wielką przyjemnością. Zdecydowanie dużym atutem jest jakość 4K HDR, a do tego dźwięk Dolby Atmos. To prawdziwa rakieta, która sprawi, że zmienimy TV w kino domowe. Bardzo fajną opcją jest obsługa Apple TV z poziomu zegarka Apple Watch. To z pewnością zachwyci tych, którzy mają kilka produktów od giganta z Cupertinio. Mamy tu także wsparcie słuchawek AirPods.

To świetna opcja, gdy reszta domowników śpi, a film czy serial nadal chcemy obejrzeć d końca. Apple TV wykrywa zestaw AirPods automatycznie. Dzięki temu już za pomocą jednego kliknięcia przełączamy wyjście audio na słuchawki.  Znajdziemy tutaj także wszystkie aplikacje bezpośrednio od Apple'a. Możemy gromadzić zarówno podcasty, jak i zdjęcia w ramach iCloud Photos, a także gry z Apple Arcade. To umożliwia oglądanie zdjęć z różnych wydarzeń, prosto z biblioteki iCloud i udostępnionych albumów na ekranie telewizora.

----- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -----