Zatrzymanie 23-letniego mieszkańca Jaworzna, to efekt pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bukownie. Mężczyzna, który ukradł biżuterię oraz wiertarko-wkrętarkę już dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (01.06.br.) do Komisariatu Policji w Bukownie zgłosił mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna  poinformował policjantów o tym, że w czasie prac remontowo-budowlanych prowadzonych w jego domu, skradziono mu wiertarko-wkrętarkę oraz biżuterię. Wartość przedmiotów właściciel wycenił na kwotę 2.700 złotych.

Policjanci ustalili sprawcę tego występku. Jest nim pracownik firmy remontowo-budowlanej -23-letni mieszkaniec Jaworzna. Okazało się, że mężczyzna oddał cześć skradzionej biżuterii do lombardu, a pozostałą przekazał na przechowanie innej osobie.

Mundurowi już odzyskali część skradzionej biżuterii i oddali właścicielowi.  Niebawem, mężczyzna usłyszy zarzut z art. 278 §1 kodeksu karnego tj. kradzieży. Za to przestępstwo  kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.