Powstanie ogólnopolska sieć sklepów z dziczyzną oraz produkowanymi chałupniczo przetworami z jagód oraz grzybów- poinformował Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Powiedział on, że nie później niż za dwa miesiące w pobliżu warszawskiej siedziby Lasów Państwowych zostanie uruchomiony pierwszy taki sklep pod patronatem Lasów Państwowych. Potem, jeszcze w tym roku mają zostać otwarte cztery takie sklepy, a docelowo będzie ich kilkanaście w całym kraju. Będą też stoiska patronackie w sklepach wielkopowierzchniowych.

Jednak to nie Lasy Państwowe będą się zajmowały produkcją przetworów. Te będą tylko sprzedawały upolowane dziki, jelenie i sarny zewnętrznym przetwórcom. Tomaszewski powiedział, że cały proceder będzie „wymagał zmiany przepisów” w  kwestii zniesienia biurokratycznych zakazów dla takiej działalności.

Dziczyzna będzie pozyskiwana w jednym z 20. ośrodków hodowli zwierzyny, które należą do Lasów Państwowych. Natomiast grzyby i jagody będą pochodziły będą od osób, które teraz handlują nimi przy drogach. Byłyby skupowane wtedy, gdy nie uda im się sprzedać tych produktów. Pierwsze cztery sklepy, w Warszawie, Katowicach, Olsztynie i Radomiu- będą miały charakter pilotażowy i promocyjny.

Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.