| Źródło: Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Skomentuj jako pierwszy!

Europejskie Dni Dziedzictwa w Olkuszu

Data wydarzenia: 14.09.2019 10:00 - 14.09.2019 18:30
Miejsce wydarzenia: Olkusz

Co łączy odzyskanie niepodległości z niezwykłymi zbiorami Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu? Aby się tego dowiedzieć, warto wziąć udział w akcji „Niepodległość pleciona wikliną”, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę 14 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Organizatorzy zaplanowali mnóstwo działań powiązanych tematycznie z hasłem akcji. O godzinie 10.00 w pawilonie MOK – Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej 32 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie akcji „Niepodległość pleciona wikliną” – wokół Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu. Pół godziny później rozpocznie się prezentacja ciekawego filmu „Władysław Wołkowski. Mistrz splotów duszy słowiańskiej”. O godzinie 11.00 odbędzie się wycieczka „Śladami Aleksandra Machnickiego i ojców niepodległości po Olkuszu”.

Uczestnicy wycieczki spotykają się na dziedzińcu MOK Centrum Kultury. Od godziny 12.00 do 14.00 oraz od 15.00 do 16.00 organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne dla dzieci zatytułowane „Niech się plecie”. Warsztaty odbędą się dziedzińcu MOK Centrum Kultury lub w razie niepogody w pawilonie. Z kolei na godz. 13.00 i 15.00 zaplanowano oprowadzenie kuratorskie po Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego pod hasłem „Wątki niepodległościowe w twórczości Władysława Wołkowskiego” (po zakupieniu biletów wstępu). O godzinie 17.00 w Centrum Kultury rozpocznie się wykład  pt. „Działalność Aleksandra Machnickiego i innych olkuszan zaangażowanych w odzyskanie Niepodległości”. Po wykładzie zostanie ponownie zaprezentowany film „Władysław Wołkowski. Mistrz splotów duszy słowiańskiej”.

Organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących. W ramach EDD tego dnia w godzinach 9.00 – 16.00 olkuski MOK zaprasza na akcję „Do muzeum z ulgą”, czyli zwiedzanie Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu w cenie biletu ulgowego (5 zł). Jeśli ktoś chce sprawdzić swoją wiedzę o historii Olkusza i wygrać atrakcyjne nagrody, to zapraszamy do Punktu Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8), gdzie od godziny 9.00 do 16.00 będzie można wziąć udział w quizie historycznym o Olkuszu z okazji 720. lecia miasta.

Także w sobotę 14 września z olkuskiego rynku wystartuje IV bieg uliczny „Srebrna Dziesiątka” oraz IV Memoriał Kazimierza Chechelskiego. Tego dnia o godzinie 11.00 rozpoczyna się spacer historyczny „Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii” w ramach akcji Olkuskie Spacery Historyczne 2019. Uczestnicy spaceru zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” spotykają się przed mostem na fosie zamku.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.

Publikacja:

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?