Data wydarzenia: 14.09.2018 08:00 - 16.09.2018 17:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz

Od dzisiaj, 14 września od niedzieli, 16 września odbędą się „Dni Otwarte Muzeum Pożarnictwa”. Podczas ich trwania będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, które mieści się przy ul. Floriańskiej 8.

Po muzeum będą oprowadzać druhowie olkuskiej OSP. W tych dniach muzeum można zwiedzać od godziny 8:00 do 17:00. W sobotę, 15 września o godzinie 17:00 odbędzie się otwarcie wystawy „Olkuscy strażacy dla niepodległości” i promocja książki „Olkusz i ziemia olkuska podczas I wojny światowej w pamiętnikach Jana Jarno cz.III 1918-20". Na wystawie zostaną zaprezentowane m.in. oryginały pamiętników Jana Jarno, a także fotografie, dokumenty i pamiątki związane z postaciami innych olkuskich strażaków zasłużonych w dziele odzyskania Niepodległości. Podczas spotkania odbędzie się prelekcja i spotkanie z autorem książki.

Projekt „Olkuscy strażacy dla niepodległości” jest realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Olkuszu w ramach konkursu „Małopolska. Moja wolność” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Warto przypomnieć, że w tym roku przypada 140. rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz 40. rocznica powstania Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.