Data wydarzenia: 22.09.2018 10:00 - 22.09.2018 14:00
Miejsce wydarzenia: Zamek Rabsztyn

W sobotę, 22 września o godzinie 10:00 w Rabsztynie odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy oraz Marsz Nordic Walking „Szlakiem Orlich Gniazd”. Tym razem rajd towarzyszy festynowi historycznemu z okazji 430 rocznicy śmierci płk. Gabriela Hołubka.

Całodniowy cykl bezpłatnych imprez u stóp rabsztyńskiego zamczyska zacznie się o godzinie 10:00 uroczystym rozpoczęciem Święta Szlaku Orlich Gniazd na zamku Rabsztyn, któremu będzie towarzyszyć przemarsz wojsk, salwa honorowa oraz prezentacja Podolskiego Regimentu Odprzodowego i Małopolskiej Chorągwi Husarskiej. Po oficjalnym otwarciu, na trasę wyruszą uczestnicy rajdu i marszu Nordic Walking.

Trasa rajdu prowadzi z Rabsztyna do Jaroszowca czerwonym Jurajskim Szlakiem Orlich Gniazd. Wracając do Rabsztyna rowerzyści przejadą dodatkowo krótkim odcinkiem zielonego szlaku.

W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line, telefonicznie: 32 649 44 88, 784 647 871. sms 784 647 871 lub e-mail: organizator@mosir.olkusz.pl. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie/marszu w biurze czynnym od godz. 9:00 do godz. 9:50. Zapisy on-line prowadzone są tutaj: ZAPISY.

Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 11 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. Chętnym do wzięcia udziału w marszu nordic walking organizatorzy zapewniają opiekę doświadczonej instruktorki oraz kije (ilość ograniczona).

Dla pierwszych 150 osób, które zgłoszą udział w rajdzie i potwierdzą swoją obecność na starcie przewidziano okolicznościową koszulkę.

Rajd organizowany jest podczas Święta Szlaku Orlich Gniazd w Rabsztynie, o którym można przeczytać tutaj: Zamek Rabsztyn pełen atrakcji

Pliki do pobrania:

Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.