W tym roku ponownie zawita do Bukowna peleton 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

28 ekip kolarskich z 15 krajów świata, w tym oczywiście z Polski, całej Europy, Azerbejdżanu i USA przejedzie ulicami Bukowna w piątek, 10 czerwca br.

Trasa 1. etapu tegorocznego 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego prowadzić będzie z Trzebini do Alwerni (140 km). Na trasie etapu dla kolarzy przygotowano cztery górskie premie pod patronatem CCC (zaraz po starcie na 3. kilometrze w Myślachowicach oraz trzykrotnie na Łysej Górze w okolicach Alwerni), a także trzy lotne premie pod patronatem TAURON-u - na 30. km w Bukownie oraz na Rynku w Trzebini (52. km) i w Alwerni na Rynku (90. km).

Przyjazd kolarzy do Bukowna planowany jest około godz. 12.45.

Kolarze wjadą do Bukowna od strony Olkusza ulicą Długą, następnie przejadą ulicą 1 Maja do ulicy ks. Zelka i Mostowej, by następnie udać się w stronę Podlesia ulicą Ogrodową.

Organizatorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Małopolski Związek Kolarski w Krakowie. Impreza ta jest wpisana do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI z klasą 2.2 i jest jednocześnie - po Tour de Pologne - największym i najtrudniejszym wyścigiem kolarstwa zawodowego w Polsce.

Liczymy do gorący doping Mieszkańców Bukowna na całej trasie przejazdu kolarskiego peletonu 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.