Data wydarzenia: 22.09.2018 10:00 - 22.09.2018 22:00
Miejsce wydarzenia: Gmina Klucze

W sobotę, 22 września na „Róży Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej zaplanowano koncerty, widowiska i atrakcje dla dzieci, a w Bydlinie pokazy bractwa rycerskiego. Wszystko w ramach odbywającego się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Święta Szlaku Orlich Gniazd "Juromania".

Impreza rozpocznie się w Bydlinie, gdzie uczestnicy "Juromanii" spotkają się najpierw pod ruinami zamku, a następnie przy altanie turystycznej (parking przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Zawadka). Z Bydlina wyruszy rajd pieszy organizowany przez PTTK Oddział Klucze i Stowarzyszenie „Otwarci” Bydlin.

Główna część atrakcji skupi się w popularnym punkcie turystycznym, jakim jest „Róża Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej. Tam od godziny 10:00 czynne będzie „Pustynne Miasteczko” z takimi atrakcjami jak dmuchany plac zabaw czy zabawy z animatorem. Tam również zaplanowano zawody sportowe dla dzieci – siatkówkę i piłkę nożną na piasku. Wyjątkową atrakcją może stać się lot balonem z platformą widokowa, lecz skorzystanie z niej jest uzależnione od warunków pogodowych.

Oficjalne otwarcie "Juromanii" na „Róży Wiatrów” zaplanowano na godzinę 16:00. W programie imprezy znalazły się m.in. koncerty rockowego zespołu Eder oraz etno-folkowego zespołu Siódmy Czakram Ziemi. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Sebastian Riedel z zespołem Cree. Koncert będzie muzycznym wspomnieniem Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem zmarłego w 1994 roku. Oprócz muzycznych wydarzeń w programie zaplanowano taneczny pokaz Szkoły Tańca WENA oraz widowiska świetlne i pirotechniczne.

Dla uczestników Juromanii przewidziano bezpłatny dojazd na „Różę Wiatrów” oraz powrót. Bus będzie odjeżdżał co pół godziny spod Domu Kultury w Kluczach. Pierwszy odjazd o godzinie 15:00. Ostatni odjazd busa spod „Róży Wiatrów” do Klucz – godzina 22:30.

Wszystkie pozostałe szczegóły znajdują się na poniższym plakacie.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.