Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka po spotkaniu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund uległa 27:28 FutureNet Imperium Katowice. Najwięcej bramek dla Olkuskiej drużyny rzuciły Natalia Kolonko 6 oraz Magdalena Barczyk, Paula Masiuda, Klaudia Zub po 5.

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki FutureNet Imperium Katowice, Olkuszanki sprawiały wrażenie mocno stremowanych. W 9. minucie po rzucie rozgrywającej Imperium Katowice Aleksandry Jaroszewskiej, przyjezdne prowadziły już 5:2. W bramce Katowiczanek mogliśmy oglądać wychowankę SPR-u Olkusz Dagmarę Knapik. Po rzucie ze skrzydła w 19. minucie wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Magdaleny Barczyk, Lwice przegrywały 8:9. W 24. minucie celny rzut z koła oddała Klaudia Zub i na tablicy widniał wynik remisowy 11:11. Na przerwę w grze obie drużyny schodziły z wynikiem 12:14 na korzyść FutureNet Imperium Katowice.

Druga połowa spotkania to już istna pogoń szczypiornistek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Skuteczne interwencje w bramce Aleksandry Petlic oraz celne rzuty oddawane raz za razem przez trio: Natalia Kolonko, Paula Masiuda oraz Magdalena Barczyk pozwoliły Olkuskiej drużynie utrzymywać się w grze o komplet punktów. Gdy w 58. minucie Natalia Kolonko oddała celny rzut z 9-tego metra, Olkuszanki przegrywały już tylko 26:27 i można było mieć jeszcze nadzieję na pozytywny wynik spotkania. Ostatnie minuty sobotniego widowiska przebiegały w iście dramatycznym stylu, na 30 sekund przed końcem zawodniczka Imperium Katowice Katarzyna Sadowska została ukarana czerwoną kartką. Srebrne Lwice nie wykorzystały w pełni jednak gry w przewadze. Wynik spotkania na 27:28 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Natalia Kolonko.

Srebrne Lwice następne spotkanie rozegrają już w najbliższą środę, 21 listopada o godzinie 18:00 w hali MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A zAZS AWF Warszawa. Wszyscy kibice są serdecznie zapraszani, aby byli "ósmym" zawodnikiem olkuszanek. Pomóżcie SPR-owi w walce o komplet punktów!

SPR Olkusz - FutureNet Imperium Katowice 27:28 (12:14)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 17.11.2018 r. r. godzina 17:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor - Magdalena Barczyk 5, Wiktoria Sioła 1, Julia Mrozowska 3, Paula Masiuda 5, Wiktoria Sidor, Laura Nawara 2, Weronika Gęgotek, Natalia Kolonko 6, Klaudia Zub 5

Trener: Marcin Księżyk Kary:  4 minuty Karne: 3/3

FutureNet Imperium Katowice: Dagmara Knapik, Adrianna Mazurczyk - Katarzyna Sadowska 8, Sabina Radlak 6, Wiktoria Kosmowska 6, Katarzyna Zwierko 1, Martyna Krzysteczko, Joanna Sermak 1, Karolina Kawalec, Agnieszka Drażyk, Aleksandra Jaroszewska 6,

Trener: Janusz Szymczyk Kary:  14 minut  Karne: 4/4

Sędziowie: Mateusz Bryła, Sławomir Kołodziej (Świętokrzyski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:3, 10 minuta: 4:5, 15 minuta: 6:9, 20 minuta: 9:10, 25 minuta: 11:11, 30 minuta: 12:14, 35 minuta: 14:16, 40 minuta: 16:17, 45 minuta: 19:22, 50 minuta: 20:25, 55 minuta 24:27, 60 minuta: 27:28