Wczoraj, 22 lipca na olkuskim rynku odbył się koncert zespołu Banda Edwarda. Wielbiciele zespołu przybyli także z innych miast. Banda Edwarda wystąpiła o godzinie 19:00, godzinę wcześniej atmosferę rozgrzewał Enchantress, czyli olkuski zespół nagrodzony na tegorocznym Rockowisku wyjazdem na występy do Niemiec.

Banda Edwarda to poniekąd kontynuacja równie znanego zespołu blues-rockowego Old Wave, założonego w 1990 roku przez nieżyjącego już Edwarda Kluczewskiego. Liczne nagrody na festiwalach i przeglądach muzycznych to chlubny dorobek grona profesjonalnych muzyków. Grana przez nich obecnie muzyka wciąż oparta jest na fundamentach blues-rocka, pełna jednak odwołań do jazzu i muzyki elektronicznej tworzy jedyne w swoim rodzaju połączenie muzycznych stylów i gatunków. Tajemnica powodzenia zespołu i wielkiej sympatii fanów tkwi nie tylko w muzyce, ale i w tekstach, które są mądre, emocjonalne, czasami ironiczne, czasami zabarwione szczyptą goryczy czy ironii, trafiają wprost do serca.

Po koncercie muzycy z wdziękiem przyjmowali gratulacje i pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Skład zespołu:

  • Bronisław Gilewski (wokal),
  • Jacek Żurek (gitara),
  • Janusz Cyzio (klawisze),
  • Krzysztof Kuźnik (bas)
  • Adam Cyzio (perkusja).Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.