Dzięki znajomości rejonu i rozpoznaniu okolicy dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 32-letni mieszkaniec gminy Wolbrom poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Zawierciu celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzielnicowy podczas służby w swoim rejonie w miejscowości Jeżówka zauważył, jak z przeciwka jeździe Ford Mondeo, którego kierowcą mógł być poszukiwany 32-latek. Policjant natychmiast zawrócił radiowozem i dał kierowcy wyraźny znak do zatrzymania się. Jednak ten zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Wierzchowiska. Policjant ruszył za pędzącym samochodem, którego kierowca, nie bacząc na przepisy ruchu drogowego, popełniał wykroczenia i zmuszał innych kierowców do zjechania na pobocze drogi. Swoją niebezpieczną jazdą stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W Wierzchowisku mężczyzna zjechał z drogi na pola uprawne. Nie zatrzymując pojazdu, wyskoczył z niego i uciekał pieszo. Jego samochód zatrzymał się, dopiero gdy uderzył w pobliskie krzaki. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę, przeskoczył ogrodzenie znajdujące się przy jednej z posesji i wbiegł do stodoły, w której zamknął się od środka. Nie reagował na żadne polecenia policjanta. Pomimo przeszkody, dzielnicowy wszedł do budynku i szybko obezwładnił mężczyznę.

Okazało się, że 32-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu do odbycia kary pozbawienia wolności na okres jednego roku. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym. 32-latek nie dość, że trafił do zakładu karnego, to odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i liczne wykroczenia.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.