Policjanci apelują, aby nie ułatwiać zadania złodziejom i uważać co zostawiamy w samochodzie. Właściciele często nie zdają sobie sprawy i bagatelizują wartość pozostawianych w autach przedmiotów. Trzeba jednak pamiętać, że okazja czyni złodzieja.

W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku kradzieży. Złodzieje włamywali się do samochodów i zabierali cenne przedmioty, które właściciele pozostawiali w autach. Były to torby, narzędzia, telefony, a także ubrania. Stało się tak pod koniec lipca, kiedy z samochodu marki Ford Transit zaparkowanego na ulicy Skłodowskiej w Olkuszu, skradziono narzędzia o wartości kilka tysięcy złotych.

Z kolei 9 sierpnia na ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu, skradziono torebkę. Złodziej wykorzystał okazję i z otwartego pojazdu ukradł torebkę, którą na chwilę pozostawiła właścicielka. Kobieta straciła m.in. pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy. W poniedziałek, 12 sierpnia na ulicy Dąbrowskiego w Olkuszu skradziono torbę, w której znajdowały pieniądze oraz dokumenty.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.