| Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Skomentuj jako pierwszy!

Wypadek trzech samochodów w Rabsztynie

Niewątpliwie stan psychofizyczny kierowcy ma wielkie znaczenie i ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stres, osłabienie i senność często prowadzą do kolizji i wypadków drogowych. O tym przekonał się kierowca Forda, który w minioną sobotę zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka Volkswagena, a następnie w Opla.

Do zdarzenia doszło 12 października około godziny 8:00 rano w Rabsztynie. Kierowca Forda jechał w kierunku Olkusza. 35-letni mieszkaniec Wisły, który kierował Fordem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w Volkswagena, a następnie w Opla. Ranni w wypadku zostali kierowca Volkswagena i jego pasażerka. Oboje trafili do szpitala na badania. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną wypadku było zmęczenie kierowcy. W takiej sytuacji,  kiedy kierowca jest zmęczony, żadne działania prewencyjne nie są wystarczające, by zmniejszyć liczbę wypadków czy kolizji. Zlekceważenie objawów osłabienia i złego samopoczucia może zakończyć się tragedią na drodze.

Co należy zrobić, gdy czujemy się zmęczeni za kierownicą?


Przede wszystkim wyruszając w podróż, kierowca powinien być wypoczęty. Podczas długiej podróży warto pamiętać o kilku postojach. Zmęczenie można zniwelować krótką, kilkuminutową drzemką lub spacerem. Dotlenienie organizmu pomoże w walce ze stresem i zmęczeniem.
Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.

Publikacja:

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?