W sobotę, 20 lipca w godzinach wieczornych na olkuskim rynku na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu gościła krakowska grupa Locomotora. Ubiegłego lata Locomotora dostarczyła niezapomnianych wrażeń, w tym roku było podobnie.

Olkuszanie oklaskiwali pokazy akrobatyczne, żonglerskie i szczudlarskie. Stylowe stroje, znakomita technika, niesamowita energia i typowe dla tych aktorów poczucie humoru wzbogaciły piękny akt sztuki ulicznej. Zapraszanie, czy raczej porywanie oszołomionych widzów do uczestnictwa budziło wybuchy wesołości.

Efektowny pokaz pirotechniczny podniósł i tak wysoką temperaturę letniej nocy. Rynek wyglądał tak, jakby wszystkie gwiazdy urządziły sobie na nim szalony bal. Było jak w piosence śpiewanej przez Ładysza: „Rozpalałaś wokół wszystko i był ogień, i był dym”. Organizatorzy wydarzenia serdecznie dziękują grupie Locomotora za występ.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.