Aby kontynuować naukę na studiach wyższych, konieczne jest zaliczenie matury. Jednak także te osoby, które nie zdały egzaminu dojrzałości albo też do niego nie podeszły, mogą zdobyć bardzo dobre kwalifikacje. Do skorzystania z swoich usług edukacyjnych zapraszają szkoły policealne.

----- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -----


Gdy do wyszukiwarki internetowej wpisze się słowa „szkoła policealna Kraków”, można od razu zobaczyć, że w samym Krakowie do wyboru jest szeroka gama szkół tego rodzaju. Są to placówki zajmujące się kształceniem osób posiadających wykształcenie średnie, które pozwalają im na zdobycie tytułów zawodowych w różnych kierunkach. Dzisiaj na naukę w szkołach policealnych decyduje się coraz więcej osób. Szeroka gama kierunków do wyboru, krótszy czas nauki niż na studiach, możliwość bezpłatnego kształcenia, a przy tym także brak specjalnych wymogów stawianych kandydatom – to główne zalety szkół policealnych. 

Matura nie jest wymagana

Aby rozpocząć kształcenie w szkole policealnej, nie trzeba posiadać matury. W związku z tym, że zaliczenie egzaminu dojrzałości nie jest wymagane, naukę w szkołach tego typu mogą podjąć wszystkie osoby, które posiadają wykształcenie średnie, w tym między innymi po liceum oraz po innych szkołach średnich. Do rozpoczęcia nauki potrzebne będzie także posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy w wybranym kierunku. 

Nauka w szkole policealnej także bez opłat

Warto także wskazać, że szkoła policealna Kraków czy też w innym mieście może zapewnić bezpłatną naukę na wybranych kierunkach. Są to kierunki dotowane, dlatego uczniowie nie muszą wnosić żadnych opłat. Wśród kierunków dostępnych bez opłat znajdują się między innymi: asystentka stomatologiczna, technik masażysta, opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, technik BHP, technik administracji, technik usług kosmetycznych, florysta, asystent osoby niepełnosprawnej. Dokładne informacje dotyczące zakresu kierunków dostępnych w szkołach policealnych, a także warunków rekrutacji można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych.

----- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -----


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.