Festiwal Baniek Mydlanych „Puść bańkę” w Olkuszu stał się radosną letnią tradycją. W niedzielę, 28 lipca na olkuski rynek z wjechał powoli czerwony Jaś, zabytkowy wóz strażacki, z niezwykle cenną zawartością – grupą teatralną MOK Glutaminianem Sodu.

Rynek pełen był roześmianych twarzy. Tłum dzieci i dorosłych bawił się fantastycznie wśród fruwających, mieniących się tęczowo baniek, czerwonych balonów i muzyce. Dodatkową atrakcją byli sympatyczni szczudlarze; pojawiły się też kramy z różnościami, ale bańki przebiły wszystko. To piękny symbol ulotnego szczęścia.

Było wiele ciekawych konkurencji, w których wszyscy z zapałem uczestniczyli. Został pobity ubiegłoroczny rekord – 50 litrów płynu do robienia baniek tego lata zamieniło się w 90. W doskonałych nastrojach wszyscy oczekiwali na występ iluzjonisty. Dzieci z zapartym tchem śledziły kolejne sztuczki i zgłaszały się na ochotnika do udziału w pokazie.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.