Jeszcze przez tydzień, do końca 21 lutego uprawnieni mieszkańcy Bukowna mogą składać propozycje do 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bukowno. Wnioski do Budżetu mogą składać Ci mieszkańcy, którzy w roku edycji BO będą mieć ukończone 16 lat i są stałymi mieszkańcami Bukowna. Każdy może zgłosić dwie propozycje: jedną dotyczącą okręgu, w którym mieszka, a drugą ogólnomiejską. Każdy z pomysłów musi poprzeć co najmniej dziesięcioro mieszkańców.

Składane wnioski mogą dotyczyć całego miasta lub poszczególnych osiedli. W stosownej uchwale Rady Miejskiej określono sześć okręgów:

 • Podlesie (ul. Ogrodowa i ul. Olkuska),
 • Bór z Przeniem (ulice: Przeń, Sierszecka, Topolowa, Wiejska),
 • Centrum Południe (ulice: 1 Maja, Borowska, Bukowa, Cicha, Długa, Kościuszki, Krasickiego, Krótka, Księdza Zelka, Młyńska, Reymonta, Spacerowa, Polis, Podpolis, Miarki, Mostowa, Parkowa, Pocztowa, Skwer, Słoneczna, Słowackiego, Wodna),
 • Centrum Północ (ulice: Brzozowa, Cynkowa, Gospodarcza, Górnicza, Grabowa, Gwarków, Hutnicza, Jodłowa, Kolejowa, Leśna, Lipowa, Mickiewicza, Niepodległości, Nowa, Olchowa, Poprzeczna, Powstańców Śląskich, Przemysłowa, Sienkiewicza, Składowa, Sosnowa, Starczynowska, Szkolna, Szybowa, Tłukienka, Urzędowa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wygiełza, Wyzwolenia, Zwycięstwa),
 • Wodąca (ulice: Graniczna, Wodąca, Zielona),
 • Stare Bukowno z Przymiarki (ulice: Międzygórze, Przymiarki, Puza, Sławkowska, Wapienna).

Na trzecią edycję BO zostało przeznaczone 220 tys. złotych. Środki na realizację wniosków podzielono na dwie pule: 70 tys. złotych na zadania ogólnomiejskie, a 131 tys. złotych na sześć okręgów. 19 tys. złotych pochłoną wydatki związane z organizacją, obsługą i promocją BO.

Środki na okręgi podzielono na podstawie danych z ewidencji ludności dotyczących liczby Mieszkańców zameldowanych w poszczególnych okręgach na pobyt stały według stanu na dzień 31 grudnia 2017 roku:

 • okręg nr 1 - Podlesie - 10 100 zł,
 • okręg nr 2 - Bór z Przeniem - 11 300 zł,
 • okręg nr 3 - Centrum Południe - 24 200 zł,
 • okręg nr 4 - Centrum Północ 51 300 zł,
 • okręg nr 5 - Wodąca 13 300 zł,
 • okręg nr 6 - Stare Bukowno z Przymiarkami - 20 800 zł.


Propozycje można składać do 21 lutego w dwóch formach: pisemnej (na formularzu) przez Biuro Podawcze oraz elektronicznej za pośrednictwem portalu: bukowno.pl/budzetobywatelski. Tam też zostaną opublikowane wszystkie złożone propozycje.

Wartość jednego zadania ogólnomiejskiego może wynieść od 5 tys. złotych do 70 tys. złotych, a w przypadku zadań okręgowych od 2 tys. złotych do 30 tys. złotych. Zadania zgłaszane przez mieszkańców muszą stanowić zadania własne gminy w rozumieniu ustawy o samorządzie gminnym, muszą być możliwe do realizacji w obrębie roku budżetowego edycji i nie mogą stanowić etapów zadań wieloletnich.

W formie pisemnej i elektronicznej będzie można też głosować na zweryfikowane przez komisję zadania. Głosowanie odbędzie się od 22 marca do 8 kwietnia 2018 roku, a wyniki zostaną opublikowane na podanym wyżej portalu.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.