W deszczową sobotę 17 września odbył się I Bieg Uliczny Srebrna Dziesiątka a jego integralną częścią był I Memoriał im. Kazimierza Chechelskiego. W biegu wystartowało 259 biegaczy którzy wytrwale i szczęśliwie dotarli do mety.

Organizatorem Pierwszego Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka był Klub Biegacza Olkuszbiega. Współorganizatorami byli Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu . W organizacji biegu pomogło kilkunastu sponsorów, którzy przyczynili się do zaznaczenia swojej obecności bardzo hojną listą nagród dla uczestników.W historii miasta Srebrna Dziesiątka jeszcze nie gościła i mimo, że była rozgrywana po raz pierwszy, cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród biegaczy lokalnych, jak i z innych stron polski, a nawet z zagranicy.  Na liście uczestników byli biegacze z wojewódzkich miast jak Kraków, Katowice, Opole, miast w sąsiednich powiatach jak Sławków, Trzebinia, Miechów, Dąbrowa Górnicza, a także ze Stanów Zjednoczonych. 
Była to też okazja do uczczenia pamięci patrona biegu śp. Kazimierza Chechelskiego który wychował rzesze olkuskich biegaczy. Mimo deszczowej aury i rywalizacji w biegu sam fakt, że liczyło się uczestnictwo przyczynił się do tego, że atmosfera była iście gorąca, serdeczna i zapadła uczestnikom w pamieć. Organizatorzy przewidzieli liczne kategorie w których nagrodzono uczestników za miejsca 3-2-1 lub miejsce 1, np: kategoria dla dzieci, mężczyzn, kobiet, mundurowych, najstarszego uczestnika dla kobiety i mężczyzny i inne.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, nagrodzeni stosowne puchary i pakiety okolicznościowe, a na zakończenie uczestnicy którzy pozostali do końca imprezy i poczekali na losowanie nagród jeszcze mieli okazje wygrać ciekawe prezenty od licznie reprezentowanych sponsorów biegu w tym telewizor LED 43".  Warte podkreślenia jest też to, że nagród do wylosowania było tak dużo, że losowanie trwało aż do zmroku.W trakcie imprezy reprezentowana była przez uczestników biegu akcja zbierania funduszy na dalsze leczenie Natalki Mączka pod tytułem #wysiLEKdlaNatalki, którzy w ten sposób przyłączyli się do akcji jak także można było spotkać stoisko w tym celu i kwestujących młodych ludzi. Akcja nadal jest kontynuowana i w każdym momencie można ją wesprzeć chociaż symbolicznym gestem czy datkiem.
Link do strony akcji PODEJMIJ WYZWANIE! #wysiLEKdlaNatalkiDla osób chcących spersonalizować medal uczestnika poprzez indywidualny grawer przewidziano taką możliwość i przygotowano odpowiednie stanowisko.Bieg okazał się sportowym wydarzeniem na miarę profesjonalnego biegu jakim niewątpliwie był. Zewsząd napływają sygnały uznania i gratulacje dla organizatorów za tak profesjonalnie przygotowaną imprezę, super nagrody w bardzo dużych ilościach (co nie jest powszechne na amatorskich biegach) i iście rodzinną i serdeczną atmosferę.

W związku z tym Redakcja Olkusz DlaWas.info jako patron medialny wydarzenia też serdecznie gratuluje organizatorom, gratuluje uczestnictwa i zdobytych nagród uczestnikom i zapraszamy w imieniu organizatorów już za rok bo niewątpliwie po tym sukcesie będzie kontynuacja biegu za rok w edycji drugiej.

Zobacz fotogalerię z wydarzenia na naszym fanpage na Facebooku. 

Relacja filmowa: